O mnie

Nazywam się Kasia Ganszczyk - Rawska i jestem kocią behawiorystką, czyli specjalistką od kociego zachowania. Prowadzę konsultacje dla opiekunów kotów oraz szkolenia dla amatorów i profesjonalistów - behawiorystów, hodowców, lekarzy weterynarii i działaczy społecznych. Zapraszam Cię do zapoznania się z moimi kwalifikacjami. 

W 2011 roku ukończyłam Wydziału Biologii Uniwersytetu Wrocławskiego (specjalizacja - zoologia) oraz zrealizowałam roczne studia podyplomowe w zakresie psychologii zwierząt w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. W 2013 roku uzupełniłam swoje akademickie wykształcenie o kolejne studia podyplomowe (tym razem na Uniwersytecie Warszawskim) kończąc kierunek „Kot: zachowania prawidłowe i zaburzenia behawioralne”.

Przez cały okres studiów skupiałam się na tematyce zachowań zwierząt, co zaowocowało początkowo pracą licencjacką na temat emocji ssaków, a następnie badaniami na temat zachowań anormalnych u zwierząt (takich jak stereotypie, autoagresja, zachowania obsesyjno-kompulsywne), na podstawie których przygotowała pracę magisterską i dyplomową.

Od przeszło 10 lat pracuję w zawodzie behawiorysty zwierząt towarzyszących. Początkowo zajmowałam się głównie z psami, jednak szybko przekonałam się że to koty, nie psy są moim prawdziwym powołaniem. Od 2015 roku moja praktyka behawioralna skupiona jest już wyłącznie na kotach.

Aby uaktualniać i pogłębiać swoją wiedzę regularnie biorę udział w kursach, seminariach i kongresach behawiorystycznych oraz śledzę na bieżąco publikacje z tego obszaru tematycznego. Niezwykle cenię sobie także wymianę wiedzy i doświadczeń z innymi specjalistami pracującymi z kotami - behawiorystami, lekarzami, hodowcami i działaczami społecznymi. 
 

Poza prowadzeniem typowych konsultacji dla opiekunów kotów zajmuję się także prowadzeniem wykładów i szkoleń dla opiekunów kotów i specjalistów (behawiorystów, hodowców, lekarzy i techników weterynarii) oraz publikuję artykuły w prasie branżowej. 

Moje tekst ukazały się m.in. w czasopismach "Animal Ekspert", "Zoobiznes", "Życie Weterynaryjne" i "Kocie Sprawy". Kilkakrotnie miałam przyjemność prowadzić wykłady na Ogólnopolskim Kongresie Behawiorystycznym, obecnie jestem w kadrze dydaktycznej studiów podyplomowych "Behawiorystyka Zwierząt Towarzyszących - Koty" na WSE w Krakowie. 

Lubię uczyć i spotykać się z ludźmi. Wraz z moją znakomitą koleżanką - lek. wet. Magdaleną Chmielarz opracowałam i przeprowadziłam w sumie 6 edycji 2 dniowego szkolenia "Kot dla zaawansowanych" dedykowanemu zaangażowanym opiekunom. Swoją wiedzą dzielę się też chętnie (choć niezbyt regularnie ;) ) na swoim profilu na FB "Opowiem Ci o kotach - Kasia Ganszczyk-Rawska" oraz na kanale na YT o tym samym tytule. 

Drugą gałęzią mojej zawodowej aktywności jest prowadzenie Sklepu Zoologicznego dla Wymagających PETSMILE, działającego zarówno stacjonarnie jak i internetowo. 

Prywatnie jestem żoną, mamą i opiekunką kotki- seniorki Suri oraz rocznej suczki Wiśni.